Jak nie do Tunezji, to gdzie? W jaki sposób światowy terroryzm zmienił trasy pokonywane przez polskich urlopowiczów

Interesujące artykuły

Zagraniczne podróże od lat nęciły polskich oraz europejskich turystów - tak czy inaczej w Polsce aura jest nieprzewidywalna, a koszty zakwaterowania i wyżywienia dość wysokie. Dodatkowo bodajże każdy pragnie zobaczyć piękne pejzaże i choćby raz w życiu pobyć bliżej Równika. Niemałą popularnością w dalszym ciągu cieszą się śródziemnomorskie państwa, choć ostatnimi czasy ministerstwo odradza wypady w te regiony, a konkretniej do Egiptu albo Maroka, ze względu na zagrożenie terrorystyczne. Rzecz jasna nie każdy wczasowicz jest strachliwy, ale cóż szkodzi rozważyć inne cele podróży.
Egipt
Author: Adam Inglis
Source: http://www.flickr.com
Czarny Ląd przyciąga nie tylko naukowców, lecz także obieżyświatów spragnionych wielkich wrażeń. Na pustyni niewiele da się zobaczyć, lecz już egipskie świątynie są niewątpliwą atrakcją turystyczną. Jeśli jednak wyjazd do wspomnianego kraju póki co jest dosyć niebezpieczny, to można wykorzystać frazy Zanzibar wczasy i wakacje Madagaskar, aby na witrynach internetowych zasięgnąć konkretnych i wyczerpujących informacji dotyczących podróży w te rejony. Palmy, złociste plaże, lazurowe morze - takie krajobrazy kuszą Polaków spragnionych słońca.

Jednak dla niektórych globtroterów Afryka leży zbyt blisko i dlatego wcale nie chcą przeglądać propozycji biur podróży pod kątem sformułowania Zanzibar last minute, ale wolą udać się na wyspy Oceanii lub do brazylijskiej puszczy. Gdy jedni wybierają dobrze wyposażone ośrodki dla turystów, to inni woleliby przeżyć niezapomnianą przygodę. Istotne bywa to, by wspaniale się bawić i rzecz jasna zrobić dużo pięknych zdjęć.Bahamy
Author: Don O'Brien
Source: http://www.flickr.com
Przywykło się twierdzić, że słowo egzotyka pasuje jedynie do eskapad w obszary podzwrotnikowe, tymczasem jednak wyprawa (zapoznaj się z ofertą ) na Antarktydę także może być egzotyczną, bo na podbój lodowej krainy wyruszają nieliczni, lecz i zarazem zdeterminowani podróżnicy.

Tak niebanalny pomysł na wczasy może okazać się strzałem w dziesiątkę, chociaż tak wyjątkowa wyprawa (zobacz pod tym linkiem) może mocno zaskoczyć tych, którzy przed chwilą usłyszeli od członka rodziny, że spędzą nadchodzące ferie albo wakacje na krańcach drugiej półkuli. De facto trudno dziwić się trochę znudzonym Europejczykom, zwłaszcza wtedy, kiedy każdego roku wyjeżdżają na Majorkę bądź Bahamy - duża zmiana oczywiście jest w życiu czasem potrzebna.