Szczepienia

Interesujące artykuły

Jakie przedmioty ma każda czterdziestolatka w swojej prywatnej szafce bądź aktówce

Kobieta na łóżku
Author: Monthly M.
Source: Fotolia
Każda pani chce wyglądać jak najlepiej, nawet jeśli w konkretnej chwili ma założoną jedynie starą pidżamę i nieco za szeroki szlafrok. Mankamenty zwyczajnego stroju można przecież lekko ukryć, jeżeli strojnisia zadba o prezencję swojej twarzy. Bardzo istotnym, o ile nie najważniejszym, elementem kobiecej aparycji pozostaje fryzura.

Preparaty dla przedstawicieli płci brzydszej - ile powinieneś o nich wiedzieć

mężczyzna
Author: David Russo
Source: http://www.flickr.com
Współczesny mężczyzna to człowiek zadbany. W dzisiejszych czasach do sklepów z kosmetykami przychodzą nie tylko panie, ale też mężczyźni. To ważne, bo wreszcie mężczyźni chcą zacząć o siebie dbać. Dlatego są produkowane męskie kosmetyki, które okazują się ulubionymi kosmetykami wielu mężczyzn.

Naturalne sposoby na zwiększenie libido

Zmniejszone libido to obecnie kłopot sporej liczby ludzi. Określenie to określa obniżoną sprawność seksualną, jak również zmniejszoną ochotę na seks. Problem ten dotyka zarówno panów, jak i kobiet i zazwyczaj pojawia się w konkretnym wieku, przykładowo po czterdziestce. Nie jest to jednak problem bez możliwości rozwiązania. Istnieje bowiem wiele metod, aby problem usunąć. Rad na problemy z sexem jest wiele. Powstały na przykład specjalne środki farmakologiczne, zazwyczaj do kupienia bez recepty, których funkcją jest zwiększenie poziomu sprawności seksualnej. Zanim jednak kupi się środki chemiczne czy suplementy diety dobrze jest dowiedzieć się o metodach naturalnych i od nich rozpocząć.

Medykament wspierający leczenie odcisków

stopa
Author: Salvequick
Source: Salvequick
Liczne grono kobiet w Polsce narzeka na niewygodną i dokuczliwą przypadłość, czyli na odciski. Powstają one na wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji stóp oraz niewłaściwie dopasowanego obuwia. Mechanizm ich powstawania jest nieskomplikowany. Są one skutkiem ciągłego ucisku lub tarcia. W trakcie takiego procesu skóra w celu ochrony tworzy tak zwane komórki warstwy rogowej, które nie są podatne na złuszczanie, a nie eleminowane powodują nieestetyczny wygląd oraz wielokrotnie uciążliwy ból. Z tego powodu w trakcie kupna obuwia należy wziąć pod uwagę jego wygodę i dopasowanie do stopy, nie one być przyczyną obtarć i zranien. Natomiast jeżeli już je zauważymy należy zatroszczyć się o właściwą profilaktykę.

Czemu elektroniczne papierosy stały się tak popularne?

e-papierosy
Author: christopher cornelius
Source: http://www.flickr.com
Od dawna wiadomo, że papierosy posiadają substancje niebezpieczne. Pragnąc uchronić Polaków przed efektami ich palenia, na każdej paczce obecna jest odpowiednia adnotacja na temat chorób, które papierosy wywołują. Poza tym, na rynku funkcjonuje sporo artykułów, które mają pomagać w pokonaniu nikotynowego nałogu.

Jak niesamowicie istotne są komórki macierzyste dla naszego zdrowia - na czym polega ich zbawienna aktywność?

praca nad próbkami biologicznymi
Author: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Source: http://www.flickr.com
Nasze ciało składa się z wielu różnorodnych typów komórek, są one niezbędne dla stanu naszego zdrowia. Są one odpowiedzialne za codzienne czynności, o których nawet za bardzo nie myślimy, jak bicie serca, oczyszczanie krwi przez nerki, prace mózgu i tak dalej. Niezwykle istotną rolę w naszym organizmie spełniają komórki macierzyste, budują one różnorodne rodzaje komórek, są one dostawcą też całkowicie nowych komórek. Co więcej, gdy komórki macierzyste ulegają podziałowi mogą tworzyć większą ilość komórek macierzystych. Przykładowo, komórki macierzyste skóry są w stanie tworzyć nowe komórki, właśnie skóry, albo za takie, jakie są odpowiedzialne za produkcję melatoniny.

Ruch to zdrowie!

jogging na plaży
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Różne są powody uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i dbałość o sylwetkę. Natomiast przyjemność to główny powód uprawiania futbolu czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, istotne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy dlatego wybrać taką, która zapewni nam najwięcej radości.

Kilka ważnych informacji o zezie, jakie są przyczyny jego pojawiania się i jak można je leczyć.

oko
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Mając prawidłowy wzrok obie gałki oczne będą podążać dokładnie w tym samym kierunku. Kontroluje to zaawansowany mechanizm mięśni które są odpowiedzialne za poruszanie gałką. Jeżeli z jakiś powodów mięśnie te ulegną osłabieniu lub zajdą inne czynniki, to pojawia się problem z równoczesnym koncentrowaniem wzroku na jednym przedmiocie. Zewnętrznym rezultatem czegoś takiego będzie uciekanie gałek ocznych, czyli tak zwany zez. Przyczyn tej choroby jest parę, pojawia się ona z reguły u dzieci, lecz także dorośli mogą w pewnych okolicznościach na nią zachorować.

Jeśli masz problemy z kolanami lub nie wiesz, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie optymalna, zdobądź wiedzę na temat

chirurg
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów leczenia, stosowanym przez ortopedów jest terapia czynnikami wzrostu. Celem tego zabiegu jest stymulacja uszkodzonych tkanek do szybszej regeneracji. Z żyły chorego odciąga się ok. 40 ml krwi, aby otrzymać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Tę substancję ,przy pomocy strzykawki, wprowadza się następnie do organizmu pacjenta, w w obszarze uszkodzenia.

Pages