Wycieczki do USA - co należałoby zwiedzić na wschodnim wybrzeżu?

Interesujące artykuły

Stany Zjednoczone Ameryki przez wzgląd na mnogie różnice kulturowe jak również klimatyczne wyznaczają łakomy kąsek na przygodowej mapie nie jednego Europejczyka. Obszar tego kraju jest wybitnie rozległy, dzięki czemu dokładne poznanie całości byłoby wybitnie czasochłonne. Co Powinno się zobaczyć we wschodniej cząstce kraju?


USA
Author: M Contos
Source: http://www.flickr.com
Wschodnie Wybrzeże to w największym stopniu zurbanizowany i najgęściej zaludniony rejon USA. Pierwszą atrakcją, bez której zobaczenia nie należy opuścić „globalnej stolicy” jest symboliczna Statua Wolności, która najdokładniej dostrzegalna jest z parku Battery. To akurat tam wycieczki USA są z reguły organizowane. Dla wszystkich, którzy nie zdołają pozwolić sobie na za długie rozpoznawanie Nowego Jorku należytą informacją będzie fakt, iż panoramę ślicznego Manhattanu w całej monumentalności można obejrzeć z najwyższego aktualnie w Nowym Jorku wieżowca - Empire State Building.

Kolejnym miejscem, które będąc w Stanach wskazane jest odwiedzić jest położone na północ od NY miasto Niagara Falls, w którym możemy ujrzeć, znajdujący się na granicy USA i Kanady atrakcyjny wodospad.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam te informacje (http://restauracja-laura.pl/) każdemu fanowi takiego tematu. One niewątpliwie również są godne przeczytania.

Powinno się udać się do położonego dalej na południe, gwarnego Waszyngtonu, do jakiego także wycieczki USA są aranżowane.

USA
Author: Bob Doran
Source: http://www.flickr.com
Przystanek w stolicy nie może się obejść bez wyprawy (http://www.legalnomads.pl/wyprawa-do-indii/) w okolice Kapitolu jak również Białego Domu, przed którym, na sąsiadującym placu Freedom Plaza stoi monument Tadeusza Kościuszki. Warto także odwiedzić Bibliotekę Kongresu oraz mauzoleum prezydenta Lincolna. Dla tychże, którzy wolą wypoczywać biernie, wylegując się na słońcu i pić drinki z parasolką, fenomenalnym zwieńczeniem wyprawy po Wschodnim Wybrzeżu USA, stanie się wizyta w Miami. Spacery po piaszczystych plażach nad krajem oceanu, na pewno dostarczą niezapomnianych przeżyć na odległe lata.

Multikulturowy charakter kraju, którym są Stany Zjednoczone zapewnia mnogość niepowtarzalnych atrakcji turystycznych, od pociągających zabytków przez ładne parki narodowe i gorące plaże, aż po punkty, w jakich jesteśmy w stanie wypocząć czynnie i przez chwilę poczuć się jak maluch. Wskutek tego każdy, obojętnie od swoich pragnień i celu wyprawy, bez wątpliwości znajdzie w tamtym miejscu coś dla siebie.