W jaki sposób wybrać miejsce na wolne w Polsce?

Interesujące artykuły

Jeziora Mazurskie
Author: Saskia van de Nieuwenhof
Source: http://www.flickr.com/
Oprócz biernego oczekiwania na pierwsze oznaki lata możemy już dzisiaj, mimo deszczu i pluchy za oknem, pomyśleć o swoim wakacyjnym wypoczynku. Zgodnie z porzekadłem często okazuje się, że swojego nie znacie cudze chwalicie, z tego powodu warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na atrakcje jakie w swojej ofercie ma nasz kraj.Aktywny relaks na świeżym powietrzu

Nic tak dobrze nie działa na nasze zdrowie jak aktywny relaks.

Chcielibyśmy, żeby te wpisy nie pozostawały bez echa. Dlatego będziemy zadowoleni, jeśli jakikolwiek komentarz z witryny (http://www.uannynowytarg.pl/REZERWACJA,9) napisany waszą ręką dotrze do nas.

Nie trzeba w ogóle mieć super kondycji czy być bardzo wysportowanym, żeby odwiedzić góry Polski. Do wyboru mamy Karkonosze, Góry Świętokrzyskie, Karpaty i Sudety, każdy turysta i zwolennik zapierających dech w piersiach górskich szlaków odnajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać spośród szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności, zależy od tego, jak zahartowany jest nas organizm i czy podołamy wysiłkowi fizycznemu.

O czym warto pamiętać planując urlop w górach?

Planując urlop w górach musimy zakupić podstawowy sprzęt turystyczny – wygodne górskie obuwie, kije do nordic walkingu, plecaki i dodatkowe swetry i okrycia przeciwdeszczowe w przypadku ochłodzenia i ulewy. Musimy mieć na uwadze klimat jaki panuje w górzystych częściach Polski i humorzastej aurze. Posiadając wystarczający sprzęt musimy znaleźć telefony schronisk oraz położonych blisko miejsc, w których będziemy mogli odpocząć. Noclegi w górach powinniśmy planować wcześniej i nie przeceniać naszych fizycznych umiejętności wspinaczkowych.

Kolebka turystyki i wypoczynku

Miejscem wartym polecenia jest miasteczko Szczyrk. Miejscowość ta leży u stóp Beskidu Śląskiego, w dolinie Żylicy, znana jest z szeregu szlaków narciarskich takich jak Ośrodek Przygotowań Olimpijskich lub wyciągu narciarskiego „Beskid”. Szczyrk z wyjątkiem atrakcji narciarskich, ma w swojej ofercie piesze szlaki turystyczne, obiekty rekreacyjno-rozrywkowe oraz bazę hoteli i pensjonatów. Noclegi w Szczyrku znaleźć możemy bez kłopotu na stronach internetowych tej miejscowości oraz broszurach turystycznych.

Wypoczynek w Polsce może być równie atrakcyjny co najbardziej egzotyczna wycieczka zagraniczna. Urokliwych miejsc bowiem mamy wiele, należy jedynie je dostrzec i z ich uroku czerpać.


Author: S.D.