Jak organizować szkolenia dla swoich pracowników, plusy połączenia szkoleń z wyjazdami integracyjnymi

Interesujące artykuły

Szkolenia pracownicze to coraz częściej stosowana forma motywowania i podnoszenia ich umiejętności. Duża część szkoleń organizowana jest w miejscu, w którym firma ma siedzibę. Szkolenia takie odbywają się albo w firmowej siedzibie, w godzinach pracy, albo w miejscu zaproponowanym przez podmiot zajmujący się przeprowadzaniem szkoleń.

Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie ma kilka niezaprzeczalnych plusów, i z tego też powodu tak często wybierane przez pracodawców. Najważniejsze są rzecz jasna koszty - szkolenie na miejscu i godzinach pracy znacznie mniej kosztuje niż sobotni wyjazd w góry czy nad morze. Jeżeli jakaś firma nie posiada żadnej sali na przeprowadzenie szkoleń albo ilość chętnych będzie większa od możliwości lokalowych, to bardzo dobrym wyjściem będą sale szkoleniowe warszawa. Wynajem ich nie jest jakimś dużym kosztem, a dostaje się wyposażony kompletnie z całym sprzętem niezbędnym do dobrej organizacji wszystkich zaplanowanych zajęć. W dużych miastach takich jak Warszawa albo (www.rehafit.org-kliknij na nasz link) Kraków sal tego typu jest całkiem sporo, więc nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniej.

kursy dla firm
Author: Root Impact
Source: http://www.flickr.com
W części przypadków szkolenia odniosą dużo lepsze efekty, jeśli zostaną przeprowadzone w jakimś trochę dalej położonym ośrodku szkoleniowym albo (zobacz strona) hotelu. Ostatnio sporo właścicieli firm łączy szkolenia z integracyjnymi wyjazdami, to znaczy paroma dniami dobrej zabawy przerywanej zaplanowanymi kursami.
Wyjazdy tego typu pozwalają pracownikom nie tylko na zdobycie nowej wiedzy w trakcie szkoleń, ale równocześnie powinny polepszać relacje w zespole i dostarczyć sporej ilości dobrej zabawy, o ile oczywiście będą dobrze przeprowadzone. A o to powinni zadbać pracownicy ze szkoleniowego ośrodka, w jakim wszystko będzie organizowane. Przykładowo w pobliżu Warszawy położone jest Rancho pod Bocianem, które stało się doskonałym miejscem na zorganizowanie tego typu imprez. Na ponad dwudziestu hektarach znajduje się mnóstwo atrakcji i rozrywek, dzięki którym praktycznie każdy wyjazd na szkolenie będzie niezapomnianym przeżyciem.