Śpiwory, deuter plecak turystyczny

Interesujące artykuły

Każdy, kto kiedykolwiek jeździł na różnego rodzaju biwaki doskonale wie, że niezbędny do tego typu wypadów jest śpiwór. A dziś mamy bardzo różne śpiwory. Wybór nie jest łatwy, bo różnią się one nie jedynie kolorystyka, ale różnią się też odpornością na warunki pogodowe. Bo można kupić śpiwory, które sprawdzą się przy nocowaniu pod gołym niebem, ale są również te, które będą nadawały się tylko do namiotu.

Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Tak, więc trzeba mieć świadomość, czego dokładnie jest nam potrzeba. Można kupić jakiś uniwersalny śpiwór, którego rozmiar da nam możliwość zabrania go wszędzie ze sobą. To istotne, żeby śpiwór po zwinięciu był niewielki. Kiedyś miało się rzeczywiście duże śpiwory, a dziś jest to niepotrzebne. Można kupić śpiwór niewielki i wcale nie wiąże się to z tym, że sam śpiwór będzie malutki. Po prostu dzięki użytym materiałom śpiwór da się spakować w bardzo mały pokrowiec, a to upraszcza podróżowanie z nim, zwłaszcza piesze wędrówki.

Idealne plecaki na wypady turystyczne i nie tylko
Są firmy, które niemal z automatu kojarzą się nam z pieszymi wyprawami po górach i na pewno do tego typu przedsiębiorstw zalicza się marka Deuter. To firma, która robi bardzo dużo akcesoriów, które w genialny sposób sprawdzą się w górach. Weźmy na przykład deuter plecaki - sprawdź koniecznie, które są tymi najlepszymi na wyprawy trekkingowe, ale nie jedynie.

Gdy potrzebny nam plecak, bo często jesteśmy w rozjazdach, to wiadomo jak to ciężko bywa z walizkami, czasem trudno nimi manewrować w pociągu, za to taki plecak (porównaj promocje na plecaki wojskowe) w takiej sytuacji okaże się idealnym rozwiązaniem. Firma Deuter ma wiele modeli plecaków, które trzeba kupić do konkretnej osoby. Tak, żeby po wypełnieniu plecaka ekwipunkiem konkretna osoba była w stanie podnieść plecak. Bywa, że przesadzamy i dochodzi do tego, że niesiemy plecak zapakowany do połowy, bo gdybyśmy go zapełnili nie udałoby się nas z nim iść.

Dlatego bywa, że lepiej kupić mniejszy plecak (polecany plecak Rockland) turystyczny i postarać się bardziej sensownie spakować. A ważne jest, by kupić profesjonalny plecak, bo na tym nie należy oszczędzać. Przez to, co włożymy do środka nie zmoknie, ani również nie zagrzeje się, bo plecaki porządnych marek jest stworzone z odpowiednio dopasowanych materiałów.