Czy da się odpocząć na Pattaya? Podglądamy ten rejon Tajlandii.

Interesujące artykuły

Często powtarzana opinia jest taka, że Pattaya uchodzi za drogie, głośne i brudne miejsce i jeśli chce się obejrzeć fragment Tajlandii to każdy inny, lecz nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto pojechać w tamte okolice? Czy warto wybrać Pattaya last minute w korzystnej cenie?

Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Niepochlebna opinia o tym nadmorskim kurorcie bierze się z tego, że Pattaya pełna jest wypełnionych turystami hoteli i całodobowych salonów go-go i salonów masażu erotycznego. ”Zwiedzający” turyści z najdalszych części świata najczęściej przyjeżdżają tu po prostu po to, aby dobrze się bawić i zapomnieć o swojej codzienności i takie wczasy są dla nich synonimem hasła wakacje pattaya. Na pewno nie spotkamy tam bambusowych domków, zmęczonych turystów z plecakami, ulicznych stoisk z miejscowym jedzeniem ani również ręcznie robionymi drobiazgami.

To zdecydowanie ta zeuropeizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są po prostu wyższe. Łatwiej spotkać tu knajpy z drinkami, piwo na świeżym powietrzu, kiepskiej jakości jedzenie typu fast food, centra turystyczne oferujące wycieczki czy nurkowanie z butlą. Jednak nie można zaprzeczyć, że warunki do uprawiania sportów wodnych są tam zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii. Plaże, wbrew obiegowym opiniom, są dość czyste i zadbane. Dobrze jest pozostać tu przez parę dni, bo w okolicy jest pełno tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu również sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które wyznacza czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – najgłośniejsza strefa miasta, zatłoczona jachtami i statkami wycieczkowymi.

Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Za dnia jest najbardziej zatłoczonym obszarem miasta. W nocy budzi się do życia South Pattaya, aż błyszcząca od kolorowych neonów.

Czy ta tematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://www.deluxetravelclub.pl/dubaj-k52.html), pod jakim znajdziesz niezbędne Ci informacje - zobacz, że Cię zajmą na długo.

Wieczorem po prostu pęka w szwach od turystów poszukujących niewyszukanych form rozrywki. Jest też spokojniejsza, bardziej luksusowa dzielnica i to na nią warto się zdecydować, kiedy planujemy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są również pensjonaty. Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i mówi się o niej, że to najlepsze miejsce do nauki windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za najspokojniejsze miejsce w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i enklawę rdzennej populacji. Mimo to zdecydowana większość kwater to wynajmowane pokoje.

Gdy będziemy szukać oferty „Pattaya last minute”, na pewno zwróćmy uwagę, by nie były to okolice najbardziej hałaśliwe, bo odbieramy sobie tym sposobem szansę na wypoczynek, których nie zrekompensują widoki ani klimat.