treningi

Interesujące artykuły

Przygotowanie do triathlonu należy zainicjować jak najszybciej

Maraton
Author: Dave Wright
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zamierzamy wziąć udział w jakichś zawodach, to pragniemy się jak najlepiej do nich przygotować, tak aby pozyskać jak najwyższe miejsce. Niezwykle wymagającymi zawodami okazują się być te, które łączą ze sobą biegi, pływanie i jazdę na rowerze, bo tu powinniśmy się poszczycić nie tylko wspaniałą formą, ale również właściwym umocnieniem praktycznie wszystkich części ciała.

Przewodnik debiutującego biegacza

bieganie
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Po zimowym letargu, w człowieku budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, jaka doskonale łączy się z noworocznymi postanowieniami. "W tym roku schudnę", "zacznę uprawiać sport", "rzucę fajki", "przebiegnę maraton" - rozbrzmiewa znajomo? Co innego powiedzieć, a co innego powyższe frazy zamienić w czyny. Im bliżej wiosny, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniami - "jak zacząć biegać?" A wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą odmianą ruchu.

Trafiona dieta na wzrost mięśni

dobre na diecie
Author: Roberto
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednio skomponowana dieta na masę to uzupełnienie treningu na masę. Dzięki niej znacznie prędzej pojawią się wyniki naszych treningów. Poddając ciało treningowi fizycznemu zwiększa się jego popyt na kalorie. To, ile będziemy musieli dostarczyć dodatkowych kalorii jest sprawą indywidualną jak też zależy od intensywności treningów, naszych osobistych uwarunkowań.

Chcesz właściwie przygotować się do triathlonu? Przyda ci się parę wartościowych sugestii

mężczyzna ćwiczący brzuszki
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Uprawianie sportu jest nad wyraz istotnym elementem życia. Bez sportu ekspresowo stracimy kondycję oraz zaczniemy mieć trudności ze zdrowiem. Jeżeli poszukujesz wyzwań, możesz zacząć przygotowywać się do triathlonu. Jest to sport wytrzymałościowy, toteż nie wystarczy parę przysiadów. Konieczny będzie starannie przygotowany trening do triathlonu.

W jaki sposób trenować, by były rezultaty? Jakie reguły są najbardziej istotne? Których reguł przestrzegać?

trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Budowa masy mięśniowej jest tak naprawdę trudnym procesem, obejmuje on wiele aspektów. Nie powinno się twierdzić, że dużą masę mięśniową można uzyskać jedynie dzięki ćwiczeniom lub dzięki suplementom. Warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Na wstępie warto określić rodzaj budowy naszego ciała. Trzeba określić czy jesteśmy mezomorfikiem, a może endomorfkiem? Trzeba trenować każdą część tkanki mięśniowej, tylko w taki sposób uda się rozbudowa mięśni.

O czym powinniśmy pamiętać wybierając się pierwszy raz na siłownię?

Sport, bieganie w parku
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeśli decydujemy się chodzić na siłownię, musimy pamiętać, że odpowiedni dobrany do naszych możliwości plan treningowy może nam przygotować tylko osoba z doświadczeniem. Pierwsze doświadczenie z ćwiczeniami siłowymi może okazać się wyjątkowo trudna. Ćwiczenia przez kilka godzin muszą zostać dobrane w taki sposób, abyśmy nie zrobili sobie krzywdy.

Niesamowicie wskazane odżywki dla sportowców na rynku krajowym

ćwiczenia fizyczne - pompki
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Spośród wszystkich popularnych odżywek, jedynie część ma ogromne wymagane dla utrzymania doskonałego zdrowia atesty. Oferowane dzisiaj na rynku suplementy, tak dla preferujących trening cardio, jak i dla kulturystów, powinny być dobierane po szczegółowej konsultacji ze specjalistą. Oferta bowiem jest niesamowicie szeroka i każdy, kto nie ma sporej wiedzy na ten temat, mógłby się pogubić. Dietetyczne środki spożywcze w tym stylu, które dobrane są nieodpowiednio, mogą tylko zaszkodzić.

Pokopmy

buty sportowe
Author: Sneaker
Source: Sneaker
Miejski tryb życia, postępująca komputeryzacja, przyspieszający, ciągły wyścig po sukcesy w biurze czy możliwie najlepsze wyniki w nauce sprawiły, że niewielu z nas dba jak należy o formę ciała i zdrowie. Dotyka to między innymi najmłodszych, którzy, tkwiąc za biurkiem przed ekranem, surfując po sieci, nie dość, że wywołują u siebie drobne zmiany w toku myślenia i sposobie zbierania informacji, które są obce dla naszej natury, ale też opychają się niezdrowymi przekąskami, które tuczą i bardzo utrudniają jakikolwiek ruch, odwodzą od wychodzenia na podwórko i gier z przyjaciółmi, nie mówiąc o właściwym uprawianiu sportu.

Pages