góry

Interesujące artykuły

W jakie miejsce warto spędzić wypoczynek?

Tatry
Author: Szift
Source: www.flickr.com
Dla wielu z nas tegoroczne wakacje są już jedynie wspaniałym wspomnieniem, które pomaga nam jakoś się odnaleźć w naszych miejscach pracy. Rodziny z dziećmi zwykle biorą wolne dni w okresie letnim, kiedy ich pociechy mają wakacje, ponieważ już pierwszego września latorośle wracają do szkół. Ale jeśli jesteśmy w stanie sobie zafundować wczasy wczesną jesienią albo planujemy rodzinny weekendowy wypad, to nie ma lepszego miejsca niż polskie góry.

Jak przygotować się na urlop w górach

Piękno gór
Source: bestoutdoorphotos.com
Zamierzasz spędzić wakacje w górach? To doskonały pomysł, jednak do takiej ekspedycji należy się sumiennie przygotować. Ogromnie istotna jest twoja forma, a również ekwipunek, który masz zamiar z sobą zabrać. Od zawartości plecaka zależy nie tylko twój komfort, ale także bezpieczeństwo w czasie górskiej eskapady. Jakie wyposażenie zabrać z sobą w góry, przeczytasz w tym artykule.

Plecaki podróżnika nie tylko dla fanów mocnych przygód

Author: JuanJaén
Kiedy wybieramy się w góry doskonale wiemy, że musimy się właściwie przygotować. Nie jest łatwo ogarnąć wszystkie rzeczy. Z tego powodu dobrze jest zrobić sobie listę rzeczy, które należy zabrać. Jeżeli jedziemy do hotelu, to zawsze można wziąć dużą walizkę, ale nie możemy zapomnieć o plecaku, który będziemy brać ze sobą, gdy będziemy wyruszać na szlak. Najlepszym rozwiązaniem okażą się plecaki the north face.

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Author: www.nartyslowacja.pl
Jeżeli myślisz o wyjeździe w Tatry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić odmienny kurort niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr kryje w sobie mnóstwo atrakcyjnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się tylko dwadzieścia kilometrów od Zakopanego. Jest to zaciszna i malutka wioska wypoczynkowa, która gwarantuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.

Wakacje na terenie Polski? Dowiedz się, w jakich miejscach dobrze jest spędzić weekend bądź dłuższy wypoczynek

krajobraz na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Każdy czeka na wolne, bez względu na to, ile ma lat. Maluch chce oderwać się od nauki i korzystać z atrakcji, dorośli zaś nie marzą o niczym innym niż zapomnieć o prezesie i powinnościach w pracy, których po kilku uciążliwych miesiącach bez dnia wolnego można mieć naprawdę dosyć.

Następny weekend, kolejny problem, czyli palcem po mapie w szukaniu nieodnalezionych miejsc i zachwycających atrakcji.

łazienka hotelowa
Author: xlrider
Source: http://www.flickr.com
Zbliża się weekend i nie wiesz co z nim zrobić. Przeglądnąłeś już miejskie atrakcje na ten miesiąc i nie promieniejesz zachwytem. Prawdopodobnie następne dwa dni na kanapie przed telewizorem lub z książką? Niezupełnie. W Polsce jest mnóstwo fascynujących miejsc, których zapewne jeszcze nie odnalazłeś.

Jakie atrakcje do wyboru będą mieć turyści którzy zamierzają spędzić wakacyjny urlop w Polsce

bukowina tatrzańska
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Nasz kraj ma ten ogromny plus, że zaoferować może turystom bardzo różnorodne miejsca, w których będą mogli wypocząć. Całe południe kraju to bardzo piękne, miejscami niedostępne i dzikie góry, w jakich można aktywnie spędzać czas praktycznie o każdej porze roku.

Sprawdzamy oferty - gdzie możemy zatrzymać się przebywając w Bieszczadach?

pensjonat w górach
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Wędrowcy z całej Polski zjeżdżają się w tereny Bieszczadów przez cały rok. Zimą można jeździć na nartach, w okresie letnim częściej zdobywa się szczyty wędrując szlakami turystycznymi. W większości przypadków spędza się tam kilka względnie kilkanaście dni, dlatego warto zaznajomić się z propozycjami pensjonatów, w jakich będziemy mogli się zatrzymać.

Relaksujący weekend w SPA

w ośrodku SPA
Author: Familjen Helsingborg
Source: http://www.flickr.com
Stres, ciągłe rozdrażnienie związane z pracą i obowiązkami powoduje, że w dni powszednie ciężko nam się zrelaksować. Naszemu ciału i duszy należy się wypoczynek. I to taki, w trakcie którego zadbamy o swój wygląd oraz formę psychiczną. Relaksujące SPA to rozwiązanie idealne. Niezależnie na to co wybierzemy: korzystanie z zabiegów ujędrniających, odżywczych czy oczyszczających skórę – efekty pozytywnie nas zaskoczą.

Pages