góry

Interesujące artykuły

Gdzie lepiej żyć? W obcym kraju czy tutaj?

piękne góry
Author: Matt Kowal
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy Polacy muszą dopiero wyjechać do innego kraju, by docenić własny kraj. Być może jest identycznie z innymi narodami. Krytykuje się swoje, nie znając innego. Najczęściej Polskę doceniają Ci, którzy albo wyjechali do biednych, krajów azjatyckich, albo byli zmuszeni wyjechać za pracą do krajów rozwiniętych gospodarczo państw. W jednym, jak w drugim przypadku wniosek jest identyczny: nie doceniamy tego, co mamy u siebie.

Ucieczka od miejskiego zgiełku, czyli metoda na czynny urlop

Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy nie potrafią wytrzymać w jednym miejscu. Nosi ich wszędzie, byle jak najdalej od zgiełku miasta. Szukają miejsca byle dalej od cywilizacji, tam, gdzie będą w stanie poczuć swego rodzaju swobodę, zaszywają się w miejsca spokojne, które oferują coś innego niż zdobycze cywilizacji.

Czemu coraz to bardziej słynne stają się wyjazdy w Alpy

Alpy
Author: Zach Dischner
Source: http://www.flickr.com
Na obecną chwilę podróżowanie jest jedną z najważniejszych i najbardziej interesujących rzeczy, które w swoim życiu może robić każdy człowiek. Jest to nadzwyczaj fajna sprawa, jaka czyni, że nie tylko odpoczywamy i zwiedzamy nowe miejscowości, ale również posiadamy szansę do przyuczenia się nowego języka i poznania wielu intrygujących ludzi, z którymi możemy nawiązać wiele długich kontaktów. Każda człowiek, kto choć raz brał uczestnictwo w jakiejkolwiek wycieczce doskonale wie ile korzyści może przynieść niekiedy krótki wyjazd, który sfinalizowany jest idealnym wspomnieniami a także jaki daje wiele owoców.

Złota jesień człowieka

Author: iStockphoto.com
Gdy ktoś staje się emerytem, sporo złych rzeczy może się pojawić. Badacze, którzy na bieżąco badają demografię naszego kraju, zauważyli, że po przejściu na emeryturę powtarza się spory odsetek śmiertelności wśród dziadków. Jest tak dlatego, bo bardzo często senior przestaje dostrzegać sens życia, który przez całe lata realizował głównie w pracy.

Buty górskie

buty, sklep górski, turystyka
Source: http://www.skalnik.pl/
Można nietrudno wskazać, jaki element ekwipunku jest najbardziej istotny dla ludzi, którzy planują wycieczki po górskich trasach. Są to naturalnie solidne buty. Z pewnością posiadacie w mieszkaniu takie buty, które z uśmiechem wciągacie na nogi. W sytuacji podróży górskich nie chodzi wyłącznie o wygodą – takie buty powinny być też stabilne i skutecznie chronić nogi przed niebezpieczeństwami.

Najatrakcyjniesze miejsce na rodzinne wakacje

domek letniskowy
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Wspólny wypoczynek to bardzo znaczący czas w życiu każdej rodziny, dlatego wybór odpowiedniego miejsca powinien być przemyślany. najpierw warto się zastanowić, jaki rodzaj kwaterunku nas interesuje i chodzi o skromny domek czy większy z dużym podwórkiem, domek letniskowy nad jeziorem z własną linią brzegową, a może pokój w hotelu z dostępem do basenu i spa.

Jakie atrakcje do wyboru będą mieć turyści którzy zamierzają spędzić wakacyjny urlop w Polsce

bukowina tatrzańska
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Nasz kraj ma ten ogromny plus, że może zaoferować turystom niezwykle zróżnicowane miejsca, w jakich będą mogli wypocząć. Całe południe kraju to wspaniałe, miejscami niedostępne i dzikie góry, w jakich spędzić można aktywnie czas w zasadzie w każdym okresie roku.

Przygotowania do ekstremalnej wyprawy oraz potrzebne przedmioty, które powinniśmy umieścić w swoim ekwipunku

wyprawa w góry
Author: Jayphen
Source: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy fanami survivalu albo często wybieramy się na długie wyprawy z pewnością wiemy, że przed rozpoczęciem podróży trzeba odpowiednio przygotować bagaż. Nie zawsze jest to łatwe, szczególnie gdy wiemy, iż warunki atmosferyczne nie będą sprzyjające podczas podróży. W sieci działa wiele sklepów internetowych, które maja w ofercie produkty dla turystów i miłośników survivalu. Wiele z nich możemy kupić w lepszej cenie niż w zwykłych sklepach. Jeżeli wybieramy się w góry przykładowo pod namiot, musimy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria.

Jakim sposobem wyłowić właściwe obuwie trekkingowe?

góry
Author: Ashley Van Haeften
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednie obuwie trekkingowe to główny sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je bezproblemowo znaleźć, szczególnie kiedy to weźmiemy pod uwagę bogactwo fasonów, przeróżne wysokości, materiały i rodzaje podeszwy. Muszą być stosowne do wykorzystania zarówno w okresie letnim jak i zimą. Istotne znaczenie ma komfort użytkowania. Jak więc wyłowić te właściwe?

Pages