góry

Interesujące artykuły

Gdzie lepiej będzie jechać na wakacje czy ferie, do polskich kurortów czy gdzieś w innym kraju.

stok
Author: Kyle Pearce
Source: http://www.flickr.com
Co roku wielu ludzi musi podjąć wybór, gdzie spędzać swoje ferie czy wakacje. Do dyspozycji jest przede wszystkim nasz kraj, z jednej strony przepiękny, a z drugiej mający mnóstwo denerwujących rzeczy. Na przykład w lecie cały czas ogromną popularnością cieszą się wakacje nad Morzem Bałtyckim. Jednak bardzo często trafiają się tu problemy z pogodą, wiele osób narzeka na strasznie wysokie ceny i wszechobecną komercję.

Jak tak naprawdę trzeba przygotować się pod względem parogodzinnej wycieczki po szlakach górskich?

menażka
Author: Jean Synodinos
Source: http://www.flickr.com
Sympatycy górskich wypraw koniecznie muszą pamiętać o jak najlepszym przygotowaniu do określonej wycieczki. Niezwykle istotne jest, aby z właściwym wyprzedzeniem nabyć potrzebne przedmioty, które będą niezbędne na płaszczyźnie planowanej wycieczki. Powinniśmy zdecydować się na zakupy w sklepie sportowym lub turystycznym, nabywając dla siebie dokładnie to, czego w danej chwili potrzebujemy.

Przygotowania do ekstremalnej wyprawy oraz potrzebne przedmioty, które powinniśmy umieścić w swoim ekwipunku

wyprawa w góry
Author: Jayphen
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy fanami survivalu albo często jeździmy na długie wyprawy z pewnością wiemy, że przed rozpoczęciem podróży należy odpowiednio przygotować ekwipunek. Nie zawsze jest to proste, szczególnie jeśli wiemy, iż warunki pogodowe nie będą sprzyjające w trakcie podróży. W sieci działa wiele sklepów on-line, które maja w ofercie produkty dla turystów oraz fanów survivalu. Wiele z nich możemy zakupić w lepszej cenie niż w zwykłych sklepach. Gdy wybieramy się w góry na przykład pod namiot, trzeba pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria.

Dla entuzjastów wspinaczki górskiej bez wątpienia kluczowy jest dobry ekwipunek

sklep górski
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
Chodzenie po górskich szlakach jest pasją wielu ludzi. Zwłaszcza latem da się napotkać gro globtroterów, jacy przemierzają górzyste pasma i z zapałem zmierzają na szczyty. Łatwo jednakże jest odróżnić rzeczywistego hobbystę od wakacyjnego turysty. W tej sytuacji odpowiedni ekwipunek jest najważniejszy dla miłośnika. Nie ulega wątpliwości, że sport ten jest ryzykowny w szczególności w wysokich masywach.

Wakacje na terenie Polski? Dowiedz się, w jakich miejscach dobrze jest spędzić weekend bądź dłuższy wypoczynek

krajobraz na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Każdy czeka na wolne, bez znaczenia, ile ma lat. Dziecko chce oderwać się od nauki i korzystać z atrakcji, dorośli natomiast nie marzą o niczym innym aniżeli zapomnieć o szefie i obowiązkach w pracy, jakich po kilku ciężkich miesiącach bez dnia dla siebie można mieć naprawdę dość.

Urlop nad Morzem Bałtyckim.

Bałtyk
Author: Bär Baer
Source: http://www.flickr.com
Przygotowując się do wakacji zwykle zaczynamy przygotowania od zasadniczego dylematu – góry czy morze. Zarówno pierwsza jak i druga opcja pociąga za sobą szereg korzystnych konsekwencji. Relaks w górach pozwoli odnaleźć wewnętrzną harmonię przezotoczenie pierwotnej, nieokiełznanej jeszcze przez ludzi przyrody, a wycieczki licznymi szlakami turystycznymi będą miały pozytywny wpływ na ogólną sprawność ruchową pensjonariuszy.

O czym powinno się pamiętać zanim pomkniesz na wakacje w Karkonosze?

krajobraz górski
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś pasjonatem górskich krajobrazów to prawdopodobnie Karkonosze bardzo Ci się spodobają. To piękne i malownicze miejsce, które bogate jest w niemało różnorodnych szlaków turystycznych, nie brak tam licznych atrakcji i ładnych miejsc, baśniowej fauny i flory. Wybierając się w Karkonosze na pewno świetnie spędzisz tam czas planując trasy zwiedzania i wędrowania po górach.

Gdzie warto pojechać na wczasy? Z jakiego powodu apartamenty mogą pochwalić się tak wielkim zainteresowaniem?

góry
Author: Mariusz Chilmon
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy, którzy pragną zagwarantować sobie komfortowe wakacje powinni zorganizować sobie odpoczynek w górach, gdzie znajdują się tak samo na niecodzienne krajobrazy, jak też cudowne orzeźwienie przy górskich źródełkach. Organizując sobie odpoczynek należy przyłożyć bardzo dużą wagę do zakwaterowania, które powinno spełniać wszelkie nasze wymagania. Osoby, które przykładają szczególną uwagę do standardu noclegów mogą zdecydować się na apartamenty, jakie zapewniają ogromny komfort.

Pages