góry

Interesujące artykuły

Gdzie lepiej będzie jechać na wakacje czy ferie, do polskich kurortów czy gdzieś w innym kraju.

stok
Author: Kyle Pearce
Source: http://www.flickr.com
Co roku wielu ludzi musi podjąć wybór, gdzie spędzać swoje ferie czy wakacje. Do dyspozycji jest przede wszystkim nasz kraj, z jednej strony przepiękny, a z drugiej mający mnóstwo denerwujących rzeczy. Na przykład w lecie cały czas ogromną popularnością cieszą się wakacje nad Morzem Bałtyckim. Jednak bardzo często trafiają się tu problemy z pogodą, wiele osób narzeka na strasznie wysokie ceny i wszechobecną komercję.

Jak tak naprawdę trzeba przygotować się pod względem parogodzinnej wycieczki po szlakach górskich?

menażka
Author: Jean Synodinos
Source: http://www.flickr.com
Sympatycy górskich wypraw koniecznie muszą pamiętać o jak najlepszym przygotowaniu do określonej wycieczki. Niezwykle istotne jest, aby z właściwym wyprzedzeniem nabyć potrzebne przedmioty, które będą niezbędne na płaszczyźnie planowanej wycieczki. Powinniśmy zdecydować się na zakupy w sklepie sportowym lub turystycznym, nabywając dla siebie dokładnie to, czego w danej chwili potrzebujemy.

Przygotowania do ekstremalnej wyprawy oraz potrzebne przedmioty, które powinniśmy umieścić w swoim ekwipunku

wyprawa w góry
Author: Jayphen
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy fanami survivalu albo często jeździmy na długie wyprawy z pewnością wiemy, że przed rozpoczęciem podróży należy odpowiednio przygotować ekwipunek. Nie zawsze jest to proste, szczególnie jeśli wiemy, iż warunki pogodowe nie będą sprzyjające w trakcie podróży. W sieci działa wiele sklepów on-line, które maja w ofercie produkty dla turystów oraz fanów survivalu. Wiele z nich możemy zakupić w lepszej cenie niż w zwykłych sklepach. Gdy wybieramy się w góry na przykład pod namiot, trzeba pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria.

Dla entuzjastów wspinaczki górskiej bez wątpienia kluczowy jest dobry ekwipunek

sklep górski
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
Chodzenie po górskich szlakach jest pasją wielu ludzi. Zwłaszcza latem da się napotkać gro globtroterów, jacy przemierzają górzyste pasma i z zapałem zmierzają na szczyty. Łatwo jednakże jest odróżnić rzeczywistego hobbystę od wakacyjnego turysty. W tej sytuacji odpowiedni ekwipunek jest najważniejszy dla miłośnika. Nie ulega wątpliwości, że sport ten jest ryzykowny w szczególności w wysokich masywach.

Wakacje na terenie Polski? Dowiedz się, w jakich miejscach dobrze jest spędzić weekend bądź dłuższy wypoczynek

krajobraz na Mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Każdy czeka na wolne, bez znaczenia, ile ma lat. Dziecko chce oderwać się od nauki i korzystać z atrakcji, dorośli natomiast nie marzą o niczym innym aniżeli zapomnieć o szefie i obowiązkach w pracy, jakich po kilku ciężkich miesiącach bez dnia dla siebie można mieć naprawdę dość.

Urlop nad Morzem Bałtyckim.

Bałtyk
Author: Bär Baer
Source: http://www.flickr.com
Przygotowując się do wakacji zwykle zaczynamy przygotowania od zasadniczego dylematu – góry czy morze. Zarówno pierwsza jak i druga opcja pociąga za sobą szereg korzystnych konsekwencji. Relaks w górach pozwoli odnaleźć wewnętrzną harmonię przezotoczenie pierwotnej, nieokiełznanej jeszcze przez ludzi przyrody, a wycieczki licznymi szlakami turystycznymi będą miały pozytywny wpływ na ogólną sprawność ruchową pensjonariuszy.

O czym powinno się pamiętać zanim pomkniesz na wakacje w Karkonosze?

krajobraz górski
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś pasjonatem górskich krajobrazów to prawdopodobnie Karkonosze bardzo Ci się spodobają. To piękne i malownicze miejsce, które bogate jest w niemało różnorodnych szlaków turystycznych, nie brak tam licznych atrakcji i ładnych miejsc, baśniowej fauny i flory. Wybierając się w Karkonosze na pewno świetnie spędzisz tam czas planując trasy zwiedzania i wędrowania po górach.

Pages