wycieczki

Interesujące artykuły

Podróżowanie – w jaki sposób każdy prawdziwy turysta powinien się współcześnie odpowiednio przygotować do wyjazdu?

Turystyka górska
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Dzięki podróżowaniu można poznawać ciekawe kultury, ludzi oraz poszerzać własną wiedzę. Obecnie coraz większą popularnością wyróżniają się prawdziwie turystyczne wycieczki, czyli organizowane osobiście, bez pomocy jakiegokolwiek biura podróży.

Jak lepiej będzie zorganizować swój wyjazd na wakacje, z biurem podróży czy samodzielnie.

biuro podróży
Author: Arild Finne Nybø
Source: http://www.flickr.com
Wakacje to okres błogiego relaksu i wypoczynku. Uczniowie w tym czasie mają wolne od szkoły, a i dorośli niezwykle chętnie poszukują okazji do tego, aby odetchnąć po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Dlatego też w czasie lipca i sierpnia większość osób planuje jakiś wakacyjny wyjazd, czy to w naszym kraju czy wyjeżdżając za granicę.

Egzotyczne wycieczki wypatrzymy w propozycjach popularnych agencji turystycznych

egzotyczna plaża
Author: Roberto Faccenda
Source: http://www.flickr.com
Obecnie ludzie funkcjonują niezwykle intensywnie dzieląc czas pomiędzy karierę i życie prywatne. Z tego powodu każda okazja do relaksu jest dla nich nie lada uciechą i napędem do zaplanowania interesującego wyjazdu. Coraz bardziej pociągają nas egzotyczne miejsca, które codziennie są niedostępne.

Tajlandia czy Indie – co wybrać na egzotyczne wakacje?

eccotravel
Source: http://www.eccotravel.eu/
Niektóre osoby już od jakiegoś czasu planują jak wykorzystają wolny czas urlopu. Wczasy egzotyczne są w tej chwili niesamowicie na czasie, a wycieczki zorganizowane w ten sposób mogą być naprawdę ekscytujące. Wiadomo, że urlop musi być czasem, gdzie każdy chce odpocząć i odetchnąć od stałego otoczenia. Dlatego warto zorganizować ten czas w taki sposób, jak tylko tego sobie życzymy. Dobrą opcja jest Tajlandia Last Minute, lub wycieczka Indie.

Polacy coraz częściej wybierają dalekie podróże

Tajlandia
Author: DCWG
Source: Tajlandia, Bangkok
Polskich turystów wyjeżdżających na egzotyczne wycieczki po sezonie nieustannie przybywa. I nie ma w tym nic zaskakującego ponieważ urlop jesienią to naprawdę dobry pomysł. Najważniejsze: późne wypady na ogół przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i dbają o domowy budżet.

Jeśli wybierasz się na wakacje w bardziej ekstremalnym stylu, uwielbiasz sport i nowe, wędrowne przygody – zainwestuj czas i pieniądze w odpowiednią odzież i wyposażenie

wycieczka w góry
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com
Gdy przychodzi lato, robi się cieplej, komukolwiek poprawia się humor i ciągle rozmyślamy o wakacyjnym urlopie. Nie wszyscy jednakże preferują piaskowe plaże i wylegiwanie się na piasku. Funkcjonuje w Polsce sporo interesantów sportowych i wędrownych pasjonatów. Okres letni towarzysyz sporej ilości wycieczkom w góry, trasom rowerowym, rannemu biegowi, czy realizacji różnych dyscyplin ekstremalnych i niepopularnych.

Sklep turystyczny oferujący damskie buty trekkingowe w wielu rozmiarach

buty trekkingowe
Author: Susanne DaDavidsson
Source: http://www.flickr.com
Mamy okazję żyć w czasach, gdzie ludzkość zaczyna zwracać znacznie większą wagę do zdrowego trybu życia. Często stykamy się z popularnymi bennerami, bilboardami, czy kampaniami społecznymi, których celem jest zwrócenie uwagi ludności na wzrastający problem otyłości bądź innych coraz częstszych chorób cywilizacyjnych.

W jakie miejsce warto spędzić wypoczynek?

Tatry
Author: Szift
Source: www.flickr.com
Dla wielu z nas tegoroczne wakacje są już jedynie wspaniałym wspomnieniem, które pomaga nam jakoś się odnaleźć w naszych miejscach pracy. Rodziny z dziećmi zwykle biorą wolne dni w okresie letnim, kiedy ich pociechy mają wakacje, ponieważ już pierwszego września latorośle wracają do szkół. Ale jeśli jesteśmy w stanie sobie zafundować wczasy wczesną jesienią albo planujemy rodzinny weekendowy wypad, to nie ma lepszego miejsca niż polskie góry.

W jaki sposób przygotować się do dalekich wypraw na rowerze? Istotne elementy, które mają znaczny wpływ na komfort naszej jazdy na rowerze.

rower
Author: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Source: http://www.flickr.com
Miłośnicy jazdy na rowerze nierzadko wybierają taki środek transportu na niedługie wycieczki. W przypadku dalszych wypraw także możemy wykorzystać rower, niezbędne jednak jest dobre przegotowanie się do podróży.

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Author: www.nartyslowacja.pl
Jeżeli myślisz o wyjeździe w Tatry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić odmienny kurort niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr kryje w sobie mnóstwo atrakcyjnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się tylko dwadzieścia kilometrów od Zakopanego. Jest to zaciszna i malutka wioska wypoczynkowa, która gwarantuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.

Pages