plecak

Interesujące artykuły

Na biwaku

Author: Sport-shop.pl
Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a wraz z nim czas letnich wyjazdów. Nie każdemu odpowiada spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich osób świetną alternatywą jest choćby wybranie się pod namiot nad jezioro, albo w odległy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, w nieznane. Jeśli mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zdecydujmy się na tego typu przygodę.

Czemu powinno się na co dzień uprawiać różne sporty, jaki sprzęt można do tego zakupić.

Sport obecny być powinien w życiu nas wszystkich. Przecież aktywność fizyczna nie tylko będzie dawać wiele satysfakcji i przyjemności, ale też znacząco polepsza stan zdrowia i pozwoli utrzymać właściwą formę. Dlatego też jest zalecane, żeby kilka razy w tygodniu zajmować się jakimś sportem, a tak naprawdę możliwości do tego są wprost nieograniczone, i to we wszystkie pory roku. Na przykład zimą bardzo dobrym wyjściem może być pójście na łyżwy, w każdym większym mieście jakąś ślizgawkę powinno się udać znaleźć. Tak naprawdę do tego nie trzeba nawet kupować własnego sprzętu, bo przeważnie przy lodowiskach funkcjonują również wypożyczalnie, w których za kilka złotych można będzie pożyczyć łyżwy dla dzieci i dla dorosłych. Jeśli ktoś będzie miał możliwości, to może też się wybrać na narty. Tu już trzeba się będzie liczyć z nieco wyższymi kosztami, ponieważ trzeba dojechać na stok, a także kupić czy też pożyczyć cały niezbędny sprzęt. Rzecz jasna zimą można bez żadnego problemu uczęszczać również na siłownię, basen czy na zajęcia fitness.

Letni wypad w góry

Krajobraz górski
Author: Tim Tijink
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli planujesz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o paru podstawowych regułach postępowania podczas pobytu w górach. Taka eskapada wymaga należytego przygotowania zarówno pod względem logistycznym, jak i sprzętowym. Oto parę rad co zrobić, aby twój pobyt w górach wiązał się tylko z przyjemnymi wrażeniami oraz wspomnieniami.

Każdy pasjonat podróży jest świadomy, jak istotne jest właściwe osprzętowanie wykorzystywane do bezpiecznej wędrówki w zmieniających się warunkach atmosferycznych

w podróży
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na miejsce docelowe, wszystkie osoby, które uwielbiają podróżowanie, mają świadomość tego, że są one związane z kosztami odnoszącymi się do wyboru kilku akcesoriów, jakie nieodzownie powiązane są z życiem na przysłowiowych walizkach. Plecak czy namiot to absolutne minimum. Jeśli punkt naszej wyprawy jest określony, sami łatwo możemy zorientować się, a najlepiej sprawdzić, czego tak naprawdę wymagają warunki panujące w konkretnym miejscu.

Góry w zimie: w jaki sposób się uzbroić na zimowy wypad

wędrówki górskie
Author: Jørn Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Zimą spacer w górach nie przynależy do najłatwiejszych. Śnieg, ziąb, wiatr, zasypane drogi, ograniczona widoczność a także zagrożenie lawinowe wywołują strach u niejednego pasjonata trekkingu. By czuć się pewnie pomimo trudnych warunków w górach zimą, do wyjazdu należy się należycie przygotować. W trakcie projektowania górskiej wycieczki najważniejsze będzie zachowanie zdrowego rozsądku. Ale co prócz tego? Na pewno niejednego zagrożenia pomogą nam ustrzec się: idealnie dopasowane ubranie, profesjonalny sprzęt i wiedza na temat aktualnie panujących warunków pogodowych.

W jaki sposób przygotować się do wyprawy w wysokie góry? Z którego sprzętu najlepiej skorzystać?

góry
Author: tsuru_g4
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczne poruszanie się po różnego rodzaju górach wymaga posiadania dobrego sprzętu asekuracyjnego. Ma to związek z dodatkowym kosztem, lecz na pewno należy o tym pomyśleć, aby przygotować się odpowiednio do każdej wyprawy. Jeżeli w związku z tym planujemy wyjazd w jakieś wysokie wzniesienia powinniśmy zebrać wystarczającą kwotę pieniędzy, aby nabyć dobrej jakości wyposażenie.

Jeśli wybierasz się na wakacje w bardziej ekstremalnym stylu, uwielbiasz sport i nowe, wędrowne przygody – zainwestuj czas i pieniądze w odpowiednią odzież i wyposażenie

wycieczka w góry
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com
Gdy przychodzi lato, robi się cieplej, komukolwiek poprawia się humor i ciągle rozmyślamy o wakacyjnym urlopie. Nie wszyscy jednakże preferują piaskowe plaże i wylegiwanie się na piasku. Funkcjonuje w Polsce sporo interesantów sportowych i wędrownych pasjonatów. Okres letni towarzysyz sporej ilości wycieczkom w góry, trasom rowerowym, rannemu biegowi, czy realizacji różnych dyscyplin ekstremalnych i niepopularnych.

Jak przygotować się na urlop w górach

Piękno gór
Source: bestoutdoorphotos.com
Zamierzasz spędzić wakacje w górach? To doskonały pomysł, jednak do takiej ekspedycji należy się sumiennie przygotować. Ogromnie istotna jest twoja forma, a również ekwipunek, który masz zamiar z sobą zabrać. Od zawartości plecaka zależy nie tylko twój komfort, ale także bezpieczeństwo w czasie górskiej eskapady. Jakie wyposażenie zabrać z sobą w góry, przeczytasz w tym artykule.

Plecaki podróżnika nie tylko dla fanów mocnych przygód

Author: JuanJaén
Kiedy wybieramy się w góry doskonale wiemy, że musimy się właściwie przygotować. Nie jest łatwo ogarnąć wszystkie rzeczy. Z tego powodu dobrze jest zrobić sobie listę rzeczy, które należy zabrać. Jeżeli jedziemy do hotelu, to zawsze można wziąć dużą walizkę, ale nie możemy zapomnieć o plecaku, który będziemy brać ze sobą, gdy będziemy wyruszać na szlak. Najlepszym rozwiązaniem okażą się plecaki the north face.

Pages