plecak

Interesujące artykuły

Góry w zimie: w jaki sposób się uzbroić na zimowy wypad

wędrówki górskie
Author: Jørn Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Zimą spacer w górach nie przynależy do najłatwiejszych. Śnieg, ziąb, wiatr, zasypane drogi, ograniczona widoczność a także zagrożenie lawinowe wywołują strach u niejednego pasjonata trekkingu. By czuć się pewnie pomimo trudnych warunków w górach zimą, do wyjazdu należy się należycie przygotować. W trakcie projektowania górskiej wycieczki najważniejsze będzie zachowanie zdrowego rozsądku. Ale co prócz tego? Na pewno niejednego zagrożenia pomogą nam ustrzec się: idealnie dopasowane ubranie, profesjonalny sprzęt i wiedza na temat aktualnie panujących warunków pogodowych.

W jaki sposób przygotować się do wyprawy w wysokie góry? Z którego sprzętu najlepiej skorzystać?

góry
Author: tsuru_g4
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczne poruszanie się po różnego rodzaju górach wymaga posiadania dobrego sprzętu asekuracyjnego. Ma to związek z dodatkowym kosztem, lecz na pewno należy o tym pomyśleć, aby przygotować się odpowiednio do każdej wyprawy. Jeżeli w związku z tym planujemy wyjazd w jakieś wysokie wzniesienia powinniśmy zebrać wystarczającą kwotę pieniędzy, aby nabyć dobrej jakości wyposażenie.

Każdy pasjonat podróży jest świadomy, jak istotne jest właściwe osprzętowanie wykorzystywane do bezpiecznej wędrówki w zmieniających się warunkach atmosferycznych

w podróży
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na miejsce docelowe, wszystkie osoby, które uwielbiają podróże, posiadają świadomość tego, że są one związane z kosztami odnoszącymi się do wyboru paru akcesoriów, które nieodzownie wiążą się z życiem na przysłowiowych walizkach. Plecak czy namiot to absolutne minimum. Jeżeli punkt naszej podróży jest wyznaczony, sami łatwo możemy zorientować się, a najlepiej sprawdzić, czego szczegółowo wymagają warunki panujące w konkretnym miejscu.

Jeśli wybierasz się na wakacje w bardziej ekstremalnym stylu, uwielbiasz sport i nowe, wędrowne przygody – zainwestuj czas i pieniądze w odpowiednią odzież i wyposażenie

wycieczka w góry
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com
Gdy przychodzi lato, robi się cieplej, komukolwiek poprawia się humor i ciągle rozmyślamy o wakacyjnym urlopie. Nie wszyscy jednakże preferują piaskowe plaże i wylegiwanie się na piasku. Funkcjonuje w Polsce sporo interesantów sportowych i wędrownych pasjonatów. Okres letni towarzysyz sporej ilości wycieczkom w góry, trasom rowerowym, rannemu biegowi, czy realizacji różnych dyscyplin ekstremalnych i niepopularnych.

Na biwaku

Author: Sport-shop.pl
Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a razem z nim okres urlopowych wyjazdów. Nie każdemu pasuje spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób idealną alternatywą może być choćby wybranie się na biwak nad wodę, albo w urokliwy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Jeżeli chcemy wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.

Jak przygotować się na urlop w górach

Piękno gór
Source: bestoutdoorphotos.com
Zamierzasz spędzić wakacje w górach? To doskonały pomysł, jednak do takiej ekspedycji należy się sumiennie przygotować. Ogromnie istotna jest twoja forma, a również ekwipunek, który masz zamiar z sobą zabrać. Od zawartości plecaka zależy nie tylko twój komfort, ale także bezpieczeństwo w czasie górskiej eskapady. Jakie wyposażenie zabrać z sobą w góry, przeczytasz w tym artykule.

Plecaki podróżnika nie tylko dla fanów mocnych przygód

Author: JuanJaén
Kiedy wybieramy się w góry doskonale wiemy, że musimy się właściwie przygotować. Nie jest łatwo ogarnąć wszystkie rzeczy. Z tego powodu dobrze jest zrobić sobie listę rzeczy, które należy zabrać. Jeżeli jedziemy do hotelu, to zawsze można wziąć dużą walizkę, ale nie możemy zapomnieć o plecaku, który będziemy brać ze sobą, gdy będziemy wyruszać na szlak. Najlepszym rozwiązaniem okażą się plecaki the north face.

Dłuższe podróże rowerem- co zabrać ze sobą oraz jak się spakować na wyjazd, aby móc wygodnie jeździć z bagażem

Latarka
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
Wybierając się w dłuższą podróż rowerem, powinniśmy pamiętać o odpowiednim bagażu. Najlepiej zabierać jedynie niezbędne akcesoria, aby nie musieć wozić dużych ciężarów. Odpowiednio spakowani możemy czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy na rowerze. Przed pakowaniem się najlepiej zrobić listę potrzebnych rzeczy.

Pages