sport

Interesujące artykuły

Wolny dzień – jak go spędzić? Na które aktywności fizyczne najlepiej się decydować się zimą, a na jakie latem?

akrobatyka
Author: Kyle Nishioka
Source: http://www.flickr.com
Wolny czas – z biegiem czasu mamy go z reguły coraz mniej – choć też do jakiegoś momentu. Chodząc do szkoły – podstawowej czy też gimnazjum – mamy do dyspozycji zazwyczaj całe popołudnia. Spędzamy je, realizując swoje zainteresowania, spotykając się ze znajomymi, grając w gry komputerowe, a także na uprawianiu sportu. Dalej, kiedy stajemy się licealistami, wszystko się niestety zmienia.

Jak przygodę przygodę z łyżwami czyli parę porad dla każdego chcącego nauczyć się jeździć

sporty zimowe
Author: Sport-shop.pl
Zimowa pora w mieście wcale nie musi być bardzo nudna, na pewno są się odkryć wiele ciekawych rzeczy które można zrobić. Do dyspozycji są przecież baseny, kluby fitness, a dla nie bojących się ubrania łyżew także lodowiska. W wielu miastach są kryte ślizgawki, czynne bez względu na aurę, a jeżeli tylko robi się odpowiednio chłodno, to działają również lodowiska na wolnym powietrzu.

Sport o wielu obliczach

rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas jest miłośnikami sportu i nie ulega wątpliwości, że te szczególnie ekstremalne zagrażają naszemu życiu i zdrowi. Jeżeli chodzi o sposoby zapobiegania wszelkim kontuzjom czy groźnym wypadkom, to zapewne wiemy, że zdrowy rozsądek w tym przypadku to podstawa do tego, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie warto robić niczego, co bezpośrednio może powodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy tym podobne. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za siebie, stąd też uprawiając sport miejmy to na uwadze i nie decydujmy się na niebezpieczne zachowania. Co ważne, służymy za wzór ludziom młodszym od nas, czyli w szczególności dzieciom, które powinniśmy uczyć, że o zdrowie warto się troszczyć i swoje oraz innych życie szanować. Już teraz pomyślmy o profilaktyce, a wówczas nieprzewidziane wypadki nie będą się nam przytrafiać. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko gwarantować nam odpowiednie samopoczucie, ale również powinien być dla nas bezpieczny, więc róbmy wszystko, by tak właśnie było.

Którą odzież do sportu zyskowniej jest zakupić: markową czy chińską ?

odzież sportowa
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie w branży odzieżowej panuje nadwyżka produktów. Na rynku funkcjonuje wielu biznesmenów, każdy z nich podaje wieloraki wachlarz produktów. Potencjalny użytkownik nie ma łatwego zadania, gdyż wachlarz jest ogromny. Na sklepowych półkach można odszukać zarazem odzież wysokiej jakości polskich i zagranicznych wytwórców, jak również sprowadzaną z Chin. Jakiego dokonać wyboru?

Narty we Francji cieszą się wielkim powodzeniem

narciarstwo
Author: flickr.com
Narty we Francji mają szansę stać się ciekawą ofertą
Gdy lubimy zimowe sporty, a możliwość zjazdu na nartach jest dla nas idealnym sposobem na odpoczynek, to powinniśmy się dowiadywać, w jakich rejonach będziemy mieli szansę liczyć na najwspanialsze warunki, żeby oddawać się tej przyjemności.

Dlaczego rokrocznie wyjazdy kitesurfingowe stają się tak niezmiernie modne?

kitesurfing
Author: Alberto Otero García
Source: http://www.flickr.com
Teraz możemy stanowczo zauważyć wzrost zaciekawienia różnorodnymi ciekawymi sportami, jakie do tej pory nie miały dużej ilości zawziętych zapaleńców. Jest to na pewno związane nie tylko z tak zwaną globalizacją i otwarciem na świat przez choćby dojście do netu i cyrkulację doświadczeń i pomysłów ze wszystkimi lokatorami ziemi, ale także z potrzebą zdziałania czegoś zajmującego, czym zajmuje się wyjątkowo mało ludzi.

Sprzęt sportowy pomoże ci poprawić kondycję

Ostatnio coraz bardziej popularne jest uprawianie sportu. Z każdej strony słyszy się jak znaczące dla zdrowia i długiego życia jest zachowanie wysokiej kondycji fizycznej. Zaznaczana jest również pozytywna rola aktywności fizycznej w procesie pozbywania się zbędnych kilogramów. Poza tym coraz więcej osób pracuje na stanowiskach, które wymagają długiego siedzenia przed ekranem komputera.

Wyjazdy windsurfingowe - które miejsca kraju są dobre, aby uprawiać ten sport?

morze
Author: Albert Torelló
Source: http://www.flickr.com
Chociaż wydawać by się mogło, że windsurfing nie jest bardzo powszechny w Polsce, nie jest to wcale prawda, a coraz więcej osób decyduje się na ten typ aktywności. To połączenie deski surfingowej z żaglem pozwala nie jedynie obcować z przyrodą, lecz także zachować kondycję oraz przekonać się o własnych umiejętnościach. Windsurfing zapewnia także duże dawki prawdziwej adrenaliny, co jest z cała pewnością ogromnym plusem tej dyscypliny.

Leki dostępne internetowo - ogromna wygoda i szybkość kupna

Zdrowie kobiety
Author: jerine / http://www.flickr.com
Zdrowie jest dla teraźniejszych ludzi niezmiernie relewantne. Coraz nagminniej zauważamy, jak wielu z nas modyfikuje swój tryb życia na zdrowszy i obfity w aktywność fizyczną. Ma na to ewidentnie wpływ panująca moda. Gdy wskutek tego chcemy zmienić swoje życie tak, aby czuć się wyłącznie lepiej, należałoby właściwie się do tego przygotować.

Jak kupić kamery dla sportowców?

Wakacje na desce – te zimowe i letnie – każdy może utrwalić na filmie. Nowe możliwości są bardzo duże, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można zdobyć całkiem dobry sprzęt.

Decydując się na kamerę, zawsze trzeba wybrać jej cel. Jeśli marzy się nam kamera dla aktywnych, musimy szukać wśród konkretnych modeli. Naturalnie koszt jest zazwyczaj typową barierą, ale tutaj też trzeba określić, jak specjalistyczny sprzęt kupujemy. Kamera do tworzenia pewnego rodzaju portfolio narciarskich ekscesów ma być oczywiście sprawniejsza niż ta, mająca służyć jedynie utrwaleniu wypadów w góry. Istotne jest to, gdzie zamierzamy pokazywać filmiki. Do internetu spokojnie mogą być kamery SD, ale to HD zwiększa możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.

Pages