mięśnie

Interesujące artykuły

Dobrze dostosowana dieta na siłownię zasadniczym elementem pracy nad figurą.

mężczyzna
Source: flickr.com
Każdy człowiek bez względu na wiek, płeć czy pozycję zawodową chce cudownie wyglądać. Spora liczba z owych osób chce coś w tym kierunku zrobić. Jedni starają się porządnie żywić, kolejni uprawiać jakieś sporty. Istnieje spora ilość sposobów na zachowanie idealnej figury swojego ciała. Tymczasem bardzo częstym sposobem na dobry wygląd będzie zażywanie właściwie zbilansowanej diety jak i ćwiczenia siłowe.

Przygotowanie do triathlonu należy zainicjować jak najszybciej

Maraton
Author: Dave Wright
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zamierzamy wziąć udział w jakichś zawodach, to pragniemy się jak najlepiej do nich przygotować, tak aby pozyskać jak najwyższe miejsce. Niezwykle wymagającymi zawodami okazują się być te, które łączą ze sobą biegi, pływanie i jazdę na rowerze, bo tu powinniśmy się poszczycić nie tylko wspaniałą formą, ale również właściwym umocnieniem praktycznie wszystkich części ciała.

Zacznij się ruszać już teraz

Author: Fit4Fun
Pompki to doskonałe ćwiczenie, które jest dedykowane nie tylko dla mężczyzn, trenują w ten sposób również panie, gdyż jest to ćwiczenie, które perfekcyjnie oddziałuje na biust. Pompki są bardzo skuteczne w kształtowaniu klatki piersiowej jedynie pod warunkiem, że będą one robione poprawnie.

Aktywny program treningowy na rychły przyrost mięśni

siłownia
Author: torbakhopper
Source: http://www.flickr.com
Śliczna i zdrowa sylwetka to nie wyłącznie sylwetka wiotka, ale również umięśniona. Tyczy się to zarówno mężczyzn jak również kobiet, albowiem kobieta, jaka posiada ładnie wyrzeźbione oraz umięśnione ciało przedstawia się naprawdę niezmiernie dobrze! Mnóstwo ludzi kojarzy sobie wygląd umięśnionej kobiety z kulturystką, chociaż niewielkie i subtelnie zarysowane mięśnie u kobiet powodują, że wygląda ona istotnie cudownie i bardzo podniecająco. Natomiast mięśnie u mężczyzn też przyciągają uwagę, powodują, iż jest on silniejszy oraz symetrycznie zbudowany co naturalnie przyciąga wzrok wielu kobiet.

Najlepszy sprzęt sportowy do domu

Author: iStock.com
Zwykle bywa tak, że nie mamy ochoty wybyć z domu, aby poćwiczyć. Nawet jeśli znaleźliśmy siłownię niedaleko, zdaje się to wielką wyprawą. Trzeba spakować sportowy strój, ręcznik, pamiętać o wodzie i podobne. Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji powinniśmy pomyśleć o zakupieniu paru sportowych sprzętów do domu. Wówczas będziemy mieli możliwość by zadbać o formę nie ruszając się z własnych czterech kątów.

Jak choćby zbliżyć się zewnętrznym wyglądem do choćby Pudziana?

ciężarki do ćwiczeń
Author: sybersquad
Source: http://www.flickr.com
Bardzo łatwo dostrzec, że wśród Polaków ostatnio jest ogromna chęć znaczącego powiększenia swojej masy - i oczywiście mięśni. Ja to świetnie potrafię zrozumieć, ponieważ sam przed kilkoma laty również ciągle myślałem sobie, co robić, aby najzwyczajniej przypakować. Nie ma w tym nic złego - oczywiście należy zachować odpowiedni umiar, lecz to w sumie ze wszystkim właśnie tak jest. W jaki sposób zatem masz okazję zbliżyć się do choćby Pudziana, a więc tego człowieka, który jest niekwestionowanym idolem dla tysięcy Polaków?

Masaż posiada wiele pozytywnych właściwości

masaż
Author: Zenspa1
Source: http://www.flickr.com
Masaż proponowany jest w wielu momentach. Nie ma większego znaczenia, czy coś nas pobolewa, czy odczuwamy że nasze mięśnie będą spięte, a być może mamy wrażenie, że co chwilę chwytają nas skurcze. Trzeba przynajmniej raz na jakiś czas zapisać się na masaż, który będzie zrobiony przez profesjonalistę.

Jeśli pragniesz zadbać o własne ciało, powinieneś skusić się na regularny trening na siłowni

bieganie
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Dbanie o optymalną kondycję oraz zagwarantowanie ciału regularnych dawek ruchu ma kluczowe znaczenie dla kondycji organizmu. Nie tylko doskonale dotlenia ciało i efektywnie ulepsza ukrwienie narządów, lecz pomaga ograniczać ryzyko tworzenia się tkanki tłuszczowej. W wielu przypadkach trening jest też okazją do walki z nadwagą i kształtowania ciała.

Odpowiedni masaż

Gdy nasza praca jest siedząca, lub intensywnie uprawiamy sport zwykle przydaje się nam masaż. Oczywiście są to inne masaże. W odmienny sposób potraktowany zostanie pracownik biurowy, który cierpi na ból kręgosłupa od wielu godzin siedzenia w niewygodnej pozycji przy biurku, a inaczej potraktowany zostanie sportowiec, któremu potrzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia przykurczonych więzadeł.

W jaki sposób trenować, by były rezultaty? Jakie reguły są najbardziej istotne? Których reguł przestrzegać?

trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Budowa masy mięśniowej jest tak naprawdę trudnym procesem, obejmuje on wiele aspektów. Nie powinno się twierdzić, że dużą masę mięśniową można uzyskać jedynie dzięki ćwiczeniom lub dzięki suplementom. Warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Na wstępie warto określić rodzaj budowy naszego ciała. Trzeba określić czy jesteśmy mezomorfikiem, a może endomorfkiem? Trzeba trenować każdą część tkanki mięśniowej, tylko w taki sposób uda się rozbudowa mięśni.

Pages