trening

Interesujące artykuły

Rola aktywności sportowej w życiu codziennym, w jaki sposób najlepiej wybrać treningowy rowerek.

siłownia
Author: Agnieszka Mieszczak
Source: http://www.flickr.com
Fizyczna aktywność jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Osoby prowadzące aktywny styl życia cieszą się znacznie lepszym zdrowiem, mniej będą chorować i mają lepsze nastawienie do życia. Dość istotny jest również wygląd - nawet podczas normalnego spaceru spala się pewną ilość kalorii, pomagając jednocześnie w zachowaniu odpowiedniej sylwetki.

Ekwipunek sportowy

Author: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Sport to, obok dobrego jadłospisu, fundament cieszenia się zdrowiem. Generalnie można powiedzieć, że każda pora jest dobrał, by ćwiczyć jakiś sport. Jest wszakże szeroka gama różnorakich dyscyplin, na które można się zdecydować. Niezależnie od tego na jaki typ sportu się zdecydować, zawsze niezbędne jest zdobycie dobrego ekwipunku. Należy wiedzieć, że z całego sprzętu ćwiczącego najważniejszą rolę pełnią buty. Jeżeli chcesz grać w siatkówkę, najlepszym wyborem są buty renomowanego wytwórcy Asics Gel Task.

Trening na rzeźbę, dobry trening na brzuch

Siłownia
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy dobrze wyglądać musimy spróbować. Jednak nie będzie to banalna sprawa, bo fajna figura równa się ciężka praca. O ile możemy powiedzieć, że właściwa dieta nie jest monotonna i w sumie jest smaczna, to trening powinien zawsze być ciężki. Oczywiście, jeśli okaże się, że odczuwamy ból lepiej odpuścić niż mieć kontuzję, ale powinniśmy pamiętać, że ból bywa częścią ćwiczeń. Jeżeli chodzi o trening na rzeźbę, to najfajniejszym rozwiązaniem jest na pewno pójście na siłownię.

Sklep sportowy

Author: iStock.com
Nasz kraj cechuje się dość kiepskim klimatem. Sporą część roku są tu deszcze, a zazwyczaj jest chłodno. Denerwuje to na pewno każdego sportowca, który regularnie biega. Zimą niezbędne okazują się bieżnie zainstalowane w ciepłych miejscach. Kupowanie karnetów na treningi jednak jest dość drogie. Wszystkie te kłopoty rozwiązuje stworzenie prywatnej sali do ćwiczeń. W tym wpisie przedstawimy gadżety, które warto zamówić, by skompletować własną siłownię.

Jak dobrze ćwiczyć, czyli jakie odżywki na rzeźbę będą najskuteczniejsze oraz najskuteczniejsze ćwiczenia na masę.

Męska klatka piersiowa
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Niezależnie od pory roku powinniśmy zadbać o zdrowe mięśnie a także ładnie wyrzeźbione ciało. Tak samo latem, jak zrzucamy ciepłe czapki, tak i chłodną wiosną musimy dbać o nasze mięśnie. Mnóstwo osób, przez dużą część doby, nie ma wymaganej ilości ruchu, czy też zbyt rzadko zmienia stałe pozycje. Przyczyną takiej sytuacji bywa przede wszystkim siedzący tryb życia.

Co zrobić, żeby ćwiczenia po urazie nie powodowały bólu?

Kobieta ćwiczy
Source: http://dbam-o-siebie.pl/
Nie jest prawdą, że aktywność fizyczną podejmuje się tylko w celu osiągnięcia smukłej sylwetki. Prawidłowa aktywność ruchowa może pomóc w polepszeniu sprawności motorycznej po przebytym urazie i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. By bezpiecznie realizować samodzielne ćwiczenia po doznanej kontuzji, warto zakupić profesjonalne wyposażenie rehabilitacyjne.

Efektywne rozwiązania na pozbycie się uciążliwych schorzeń

rehabilitacja
Author: Ben Sutherland
Source: http://www.flickr.com
Bóle mięśni bądź stawów są niezwykle kłopotliwe, dlatego w przypadku pojawienia się tego typu dolegliwości trzeba jak najszybciej im zapobiec. Najlepiej postawić na regularne masaże bądź rehabilitację. Oczywiście istotne jest, aby samą decyzję skonsultować z lekarzem, który zaznaczy, jakiego rodzaju zabiegi będą najlepsze w określonym przypadku.

Nawadnianie ciała w czasie wysiłku fizycznego

Sport
Author: bangkokbikehash
Source: http://www.flickr.com
W czasie ćwiczeń fizycznych tracimy znaczne ilości wody. Oprócz płynów, podczas wysiłku tracimy dodatkowo wartościowe składniki mineralne, takie jak chlor, potas, magnez, sód a także wapń, a z nimi też niektóre witaminy. Najlepszym sposobem na dopełnienie niedoboru płynów są napoje izotoniczne. To płyn, którego zgęszczenie jest takie samo, jak zgęszczenie ustrojowych płynów w naszym organizmie. Napoje izotoniczne - prócz wody - zawierają dodatkowo potrzebne minerały a także węglowodany, czasami także witaminy.

W jaki sposób trenować, by były rezultaty? Jakie reguły są najbardziej istotne? Których reguł przestrzegać?

trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Budowa masy mięśniowej jest tak naprawdę skomplikowanym procesem, obejmuje on wiele aspektów. Nie powinno się być zdania, że dużą masę mięśniową można zbudować tylko dzięki treningowi lub za sprawą suplementów. Warto pamiętać o paru istotnych reguł. Na wstępie dobrze jest określić rodzaj budowy naszego ciała. Należy określić czy jesteśmy mezomorfikiem, a może endomorfkiem? Trzeba trenować każdą część tkanki mięśniowej, to właśnie w taki sposób możliwa jest rozbudowa mięśni.

Pages