trening

Interesujące artykuły

Jak efektywnie przygotowywać się do półmaratonu oraz maratonu?

Bieganie na dobry dzień
Author: Georgia National Guard
Source: http://www.flickr.com
Rośnie u nas moda na biegi - tego typu zajawka jest z pewnością w porządku. Przecież wykazanie atutów częstego bieganie zajmie sporo czasu. W wielu przypadkach niejako uzależniamy się od codziennego biegania: jakby nie patrzeć wytężony wysiłek fizyczny powoduje, że wydzielamy automatycznie do organizmu endorfiny.

Przewodnik debiutującego biegacza

bieganie
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Po zimowym letargu, w człowieku budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, jaka doskonale łączy się z noworocznymi postanowieniami. "W tym roku schudnę", "zacznę uprawiać sport", "rzucę fajki", "przebiegnę maraton" - rozbrzmiewa znajomo? Co innego powiedzieć, a co innego powyższe frazy zamienić w czyny. Im bliżej wiosny, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniami - "jak zacząć biegać?" A wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą odmianą ruchu.

Odpowiednie przygotowanie do biegania

lekarz sportowy
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Wśród mieszkańców większych aglomeracji trwa moda na jogging. Coraz więcej Polaków ćwiczy, a prawie 40 procent spośród nich robi to regularnie. Jak widać w tej dziedzinie życia coraz szybciej doganiamy kraje Europy Zachodniej. Również z perspektywy ekonomicznej jest to bardzo pozytywny wskaźnik. Wzrost zainteresowania wegetariańską kuchnią oraz sportem coraz większej liczby Polaków oznacza, że poziom życia w kraju wzrasta.

Jeśli pragniesz zadbać o własne ciało, powinieneś skusić się na regularny trening na siłowni

bieganie
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Dbanie o optymalną kondycję oraz zagwarantowanie ciału regularnych dawek ruchu ma kluczowe znaczenie dla kondycji organizmu. Nie tylko doskonale dotlenia ciało i efektywnie ulepsza ukrwienie narządów, lecz pomaga ograniczać ryzyko tworzenia się tkanki tłuszczowej. W wielu przypadkach trening jest też okazją do walki z nadwagą i kształtowania ciała.

Ekwipunek sportowy

Author: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Uprawianie sportu to, oprócz prawidłowego menu, podstawa radowania się zdrowiem. Generalnie można rzec, że każda pora jest odpowiednia, by praktykować jakiś sport. Istnieje przecież bogata gama rozmaitych aktywności, które można wybrać. Niezależnie od tego na jaki rodzaj sportu się zdecydować, zawsze niezbędne jest zakupienie porządnego sprzętu. Trzeba nie zapominać, że z całego ekwipunku sportowca kluczową funkcję posiadają buty. Jeśli zamierzać grać w siatkówkę, najlepszym wyborem są buty solidnego wytwórcy Asics Gel Task.

Trójbój sport dla mocnych

Triathlon
Author: Giant
Source: Giant
Aktualnie mniema się, że człowiek sukcesu powinien uprawiać jakikolwiek sport. Ma to być strategia na pokazanie że panujemy nad sytuacją we wszelkich potencjalnych polach życia. Naturalnie nie jest to wyłączne wytłumaczenie takiej aktywności. Sport jest sprawą przyjemną, wymaga wysiłku, ale w zamian zdobywamy po pewnym czasie lepsze samopoczucie.

W jaki sposób trenować, by były rezultaty? Jakie reguły są najbardziej istotne? Których reguł przestrzegać?

trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Budowa masy mięśniowej jest tak naprawdę trudnym procesem, obejmuje on wiele aspektów. Nie powinno się twierdzić, że dużą masę mięśniową można uzyskać jedynie dzięki ćwiczeniom lub dzięki suplementom. Warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Na wstępie warto określić rodzaj budowy naszego ciała. Trzeba określić czy jesteśmy mezomorfikiem, a może endomorfkiem? Trzeba trenować każdą część tkanki mięśniowej, tylko w taki sposób uda się rozbudowa mięśni.

Rola aktywności sportowej w życiu codziennym, w jaki sposób najlepiej wybrać treningowy rowerek.

siłownia
Author: Agnieszka Mieszczak
Source: http://www.flickr.com
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego samopoczucia i zdrowia. Osoby żyjące aktywnie mogą się cieszyć znacznie lepszym zdrowiem, mniej chorują i mają lepsze nastawienie do życia. Nie bez znaczenia jest także wygląd - nawet w czasie normalnego spaceru spala się pewną liczbę kalorii, pomagając jednocześnie w zachowaniu odpowiedniej sylwetki.

Co zrobić, żeby ćwiczenia po urazie nie powodowały bólu?

Kobieta ćwiczy
Source: http://dbam-o-siebie.pl/
To nieprawda, iż aktywność fizyczną podejmuje się tylko dla osiągnięcia szczupłej figury. Odpowiednia aktywność ruchowa może być pomocna w polepszeniu sprawności ruchowej po kontuzji i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby bezpiecznie wykonywać samodzielne ćwiczenia po doznanej kontuzji, warto zaopatrzyć się w profesjonalne wyposażenie sportowe.

Pages