trening

Interesujące artykuły

Rola aktywności sportowej w życiu codziennym, w jaki sposób najlepiej wybrać treningowy rowerek.

siłownia
Author: Agnieszka Mieszczak
Source: http://www.flickr.com
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego samopoczucia i zdrowia. Osoby żyjące aktywnie mogą się cieszyć znacznie lepszym zdrowiem, mniej chorują i mają lepsze nastawienie do życia. Nie bez znaczenia jest także wygląd - nawet w czasie normalnego spaceru spala się pewną liczbę kalorii, pomagając jednocześnie w zachowaniu odpowiedniej sylwetki.

Trójbój sport dla mocnych

Triathlon
Author: Giant
Source: Giant
Aktualnie uważa się, iż człowiek sukcesu winien uprawiać obojętnie jaki sport. Ma to być strategia na pokazanie iż panujemy nad sytuacją w wszelkich możliwych sferach życia. Bez wątpliwości nie jest to wyłączne wytłumaczenie takiej aktywności. Sport jest sprawą miłą, nastręcza wysiłku, ale w zamian otrzymujemy po pewnym czasie lepszy nastrój.

Co zrobić, żeby ćwiczenia po urazie nie powodowały bólu?

Kobieta ćwiczy
Source: http://dbam-o-siebie.pl/
To nieprawda, iż aktywność fizyczną podejmuje się tylko dla osiągnięcia szczupłej figury. Odpowiednia aktywność ruchowa może być pomocna w polepszeniu sprawności ruchowej po kontuzji i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby bezpiecznie wykonywać samodzielne ćwiczenia po doznanej kontuzji, warto zaopatrzyć się w profesjonalne wyposażenie sportowe.

Ekwipunek sportowy

Author: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Uprawianie sportu to, oprócz odpowiedniego menu, fundament radowania się zdrowiem. Generalnie można stwierdzić, że każda pora jest trafna, by praktykować jakiś sport. Jest w końcu bogata gama rozmaitych dyscyplin, które można wybrać. Niezależnie od tego na jaki rodzaj sportu postawić, zawsze nieodzowne jest zdobycie właściwego sprzętu. Warto nie zapominać, że z całego sprzętu sportowca najważniejszą rolę posiadają buty. O ile pragniesz trenować siatkówkę, trafnym zakupem stają się buty renomowanego producenta Asics Gel Task.

Odpowiednie przygotowanie do biegania

lekarz sportowy
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Wśród mieszkańców większych aglomeracji trwa moda na bieganie. Coraz więcej Polaków uprawia sport, a prawie 40 procent wśród nich robi to systematycznie. Jak można zauważyć w tej sferze życia coraz prędzej doganiamy Zachód. Także z perspektywy ekonomicznej jest to bardzo pozytywny wskaźnik. Wzrost zainteresowania wegetariańską kuchnią oraz sportem coraz liczniejszej rzeszy Polaków oznacza, że poprawia się poziom życia w Polsce.

Podstawowe suplementy diety w trakcie wysiłku

Ścieżka do upragnionej formy to w zasadzie 3 ważne rzeczy. Po pierwsze, odpowiednia dieta. O ile twoim marzeniem jest zwiększenie mięśni, musisz przyjmować pokarm ponad zapotrzebowanie. Osoby, które schodzą z wagi, powinny jeść poniżej zapotrzebowania dobowego. Menu ćwiczącego musi obfitować w białko, dobre tłuszcze i wolno przyswajalne węglowodany.

Jak efektywnie przygotowywać się do półmaratonu oraz maratonu?

Bieganie na dobry dzień
Author: Georgia National Guard
Source: http://www.flickr.com
Rośnie moda na biegi - taka zajawka jest na pewno w porządku. W końcu wykazanie atutów częstego bieganie zajęłoby sporo czasu. Często tak jakby uzależniamy się od codziennego biegania: jakby nie patrzeć wytężony wysiłek fizyczny sprawia, że wydzielamy automatycznie do własnego organizmu endorfiny.

Przewodnik debiutującego biegacza

bieganie
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Na wiosnę, w człowieku budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, która rewelacyjnie łączy się z postanowieniami noworocznymi. "W tym roku schudnę", "zacznę uprawiać sport", "rzucę palenie", "przebiegnę maraton" - rozbrzmiewa znajomo? Co innego rzec, a co innego wymienione frazy zamienić w czyn. Im bliżej wiosny, tym częściej jestem zasypywany pytaniem - "jak zacząć biegać?" A wydawałoby się, iż bieganie jest najprostszą formą ruchu.

Na które kijki nordic walking warto się zdecydować?

Sprzęt sportowy, kije do Nordic Walking Highland
Author: Highland
Source: Sport-Shop.pl
Niesamowicie modny dziś sport, którym jest nordic walking, znajduje coraz większą grupę zwolenników. Zanim rozpocznie się odpowiedni trening, powinno się nabyć właściwe kije nordic walking. Bez dobrego sprzętu nie da się uprawiać tego sportu. Jest to niesamowicie ciekawa i przyjemna forma rekreacji oraz wypoczynku w jednym. Wybierając odpowiedniej długości kije, powinno się zwrócić uwagę na ich jakość. Ten poruszający wszystkie mięśnie sport potrafi uzależnić!

Pages